Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 36
    Infobeto Tipster
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 425
    Overall activity: 0%
    Achievements:
    10 ημέρες εγγεγραμμένοςΠρώτοι 5000 πόντοι10 φίλοι

Level
    15
    Thanks (Given)
    0
    Thanks (Received)
    0
    Likes (Given)
    693
    Likes (Received)
    1028
    Dislikes (Given)
    0
    Dislikes (Received)
    0

Προεπιλογή Απάντηση: ΕΛΛΑΔΑ Superleague 2013-14

Η 1η αγωνιστική ξεκινάει αύριο. Κανω μια μικρη αναλυση για καθε παιχνιδι. Στοιχηματικα θα κινηθω ελαχιστα, αφου θα προτιμησω μια πιο συντηρητικη προσεγγιση, περιμενοντας να δω τα πρωτα δειγματα των ομαδων.

Ατρομητος - Εργοτελης
    Ο Ατρομητος μπαινει με πολλες υποσχεσεις στο νεο πρωταθλημα και οπως ανελυσα και στο αρχικο post ολα δειχνουν να κυλουν πολυ καλα. Ο Εργοτελης για μενα ειναι ακομα ομαδα που δεν εχω σαφη εικονα και θελω να πειρμενω μερικες αγωνιστικες πριν εμπλακω στοιχηματικα σε παιχνιδια του. Εχει και δυο σημαντικες απουσιες για αυριο. Να πω την αληθεια το καλοκοιταω αυτο το -0.75 του Ατρομητου στο 1.90 αλλα μαλλον θα το αφησω για δυο λογους. Πρωτον επειδη ειναι 1η αγωνιστικη και δευτερον γιατι ο Ατρομητος εχει το ευρωπαϊκο του παιχνιδι μεσοβδομαδα.

Πλατανιας - Βεροια
    Βλεπω οτι υπαρχει πιστη στον Πλατανια για ξεκινημα με το δεξι. Και οι δυο ομαδες εχουν αρκετες αλλαγες φετος στα ροστερ τους αλλα θεωρω οτι οι κινησεις του Πλατανια ηταν πιο σωστες. Νομιζω οτι ευκολα/δυσκολα μπορει να κερδισει τη Βεροια και για αυτο βλεπω τον ασσο εδω. Αυτο ενισχυεται επισης απο οτι περιμενω τη Βεροια να χαιρετησει φετος ενω τον Πλατανια τον βλεπω βελτιωμενο. Τελος, περσι την 29η αγωνιστικη ειχαμε το αποτελεσμα Βεροια - Πλατανιας 5-0 με το οποιο η Βεροια εξασφαλισε την παραμονη της στην κατηγορια.

ΠΑΟΚ - Ξανθη
    Οχι και το ευκολοτερο ξεκινημα για τον ΠΑΟΚ αφου η Ξανθη ειναι σιγουρα ανταγωνιστικη ομαδα. Εχει βεβαια δυο σημαντικες απουσιες, τους Ντιε και Σολτανι. Ο Παοκ στερειται τον Κατσουρανη που ειναι τιμωρημενος για 2 αγωνιστικες. Το line ειναι στο -1/+1. Πιστευω πως ειναι δικαιο και εφοσον ειναι και 1η αγωνσιτικη δε θελω να εμπλακω παραπανω.

Αστερας Τριπολης - ΠΑΣ Γιαννενα
    Και οι δυο ομαδες ειναι αρκετα αλλαγμενες. Δειγματα γραφης υπαρχουν περισσοτερα για τον Αστερα αφου επαιξε και δυο δυνατα παιχνιδια για τα προκριματικα του Europa League. Γενικα το ματς μοιαζει αρκετα με αυτο του Ατρομητου. Και εδω μου αρεσει το -0.75 του Αστερα αλλα μαλλον χρειαζεται μια πιο σαφη εικονα πριν πονταρω κατι. Και τα Γιαννενα απο τη μερια τους φαινονται να βρισκονται σε δυσκολη θεση φετος και η γνωμη που εχω για την ομαδα ενισχυει τον ασσο.

Λεβαδειακος - Πανθρακικος
    Δε μπλεκω για κανενα λογο στο ματς. Δεν εχω ακομα καλη εικονα καμιας απο τις δυο ομαδες. Το line στο 0.75 μαλλον δικαιο ειναι αφου ο Λεβαδειακος εχει συγκεντρωσει ποιοτικες λυσεις μπροστα ενω ο Πανθρακικος ακομα ψαχνεται.

ΟΦΗ - Πανιωνιος
    Αυτο που διαπιστωνω ειναι στον ΟΦΗ υπαρχει σοβαρο προβλημα στη δημιουργια φασεων. Αρχικα καλοεβλεπα τον ασσο αλλα εν τελει δεν θα σχοληθω με το 1Χ2. Υπαρχουν μεγαλες προσδοκιες που πολυ φοβαμαι οτι θα μεταφραστουν σε παραπανω πιεση στην ομαδα του ΟΦΗ που εχω τις αμφιβολιες για το ποσο μπορει να ανταπεξελθε σε κατι τετοιο. Ο αντιπαλος μαλλον δε βοηθαει αφου ο Πανιωνιος ναι μεν μπορει να εχει πολλα προβληματα και να υστερει ποιοτικα αλλα οι νεαροι παιχτες εχουν σιγουρα μπολικο ενθουσιασμο και κινητρο να δειξουν πραγματα. Προσωπικα περιμενω ενα πολυ κακο παιχνιδι με τον Πανιωνιο να παιζει full αμυνα και τον ΟΦΗ να μη μπορει να κανει κατι ιδιαιτερο.

Απολλων Σμυρνης - Αρης
    Επιστροφη του Απολλωνα στη μεγαλη κατηγορια και το πρωτο παιχνιδι ειναι εντος εδρας. Αγωνιστικα τα πραγματα ειναι δυσκολα αφου οι νεοι παιχτες θελουν καιρο για να δεσουν. Σε καλυτερη κατασταση δειχνει ο Αρης. Νομιζω οτι πιθανο να υπαρξει μοιρασια εδω. Αν οχι οποιος σκοραρει πιστευω θα παρει το παιχνιδι.

Παναθηναϊκος - Παναιτωλικος
    Εδω μου αρεσε αρκετα το +1 που ανοιξε το line για τον Παναιτωλικο. Αλλα η πρωτη ξενερα ηρθε με τη γρηγορη πτωση της αποδοσης (απο 1.85 σε 1.65) και η δευτερη με τις πολλες απουσιες του Παναιτωλικου. Συγκεκριμενα εκτος ειναι οι Καμαρας, Τζουνιορ, Μπακακης, Σφακιανακης, Κουτσοσπυρος, Ποϊ, Καλι. O Παναθηναϊκος θα στερηθει οπως ολα δειχνουν τον Ζεκα αλλα προλαβαινει τελικα ο Σιντεφελντ. Εξακολουθει να μου αρεσει η κοντρα αλλα αρκετα λιγοτερο πλεον.

Καλλονη - Ολυμπιακος
    Σαν εντος εδρας το ματς για τον Ολυμπιακο. Η Καλλονη εξαλλου επελεξε το ΟΑΚΑ προσδοκωντας να πανε αρκετοι φιλοι του Ολυμπιακου και να βγαλει λεφτα απο τα εισητηρια. Το χαντικαπ στο 1.5 με τασεις προς το 1.75. Για να αποφασησω αν αξιζει καλουμαι να μαντεψω σε τι φεγγαρι θα ειναι ο Ολυμπιακος. Και η Καλλονη αφησε καλες εντυπωσεις στα φιλικα της. Το αφηνω στην ησυχια του αφου ουτως ή αλλως δεν μου αρεσουν τα μεγαλα αρνητικα χαντικαπ.

Στη σουμα διαλεγω απο σημερα τα εξης δυο και δε ξερω αν θα παιξω κατι αλλο τις επομενες μερες...

Πλατανιας - Βεροια, Πλατανιας -0.25 @ 1.75 6/10

ΟΦΗ - Πανιωνιος, Under 2 @ 2.04 4/10
    Likes Ertzan, flober liked this post

"Don't call us, we call you."

Infobeto Tipster
    Achievements:

Level
    15
    Thanks (Given)
    0
    Thanks (Received)
    0
    Likes (Given)
    693
    Likes (Received)
    1028
    Dislikes (Given)
    0
    Dislikes (Received)
    0

Ειδαμε μια περιεργη πρωτη αγωνιστικη. Αυτα βεβαιως που μου εκαναν εντυπωση ηταν τα πολλα γκολ! Τοσο πολλα που αναρωτιομουν αν βλεπω superleague ή eredivisie. Απ οτι διαβασα και σημερα απο το 2003 ειχαν να μπουνε τοσα γκολ σε 1η αγωνιστικη στην Ελλαδα και αυτο εχοντας ακομα ενα ματς να παιχτει σημερα. Το αλλο που μου τραβηξε την προσοχη ειναι τα πολλα πεναλτι (4) και κοκκινες (6). Και ολες οι κοκκινες σε φιλοξενουμενους. Σαν να εσφαζαν λιγο οι διαιτητες.
    Στοιχηματικα η αγωνιστικη ηταν θετικη για μενα. Κυριως ειμαι ικανοποιημενος γιατι απεφυγα πολλες πατατες που ενω σκεφτομουν να τα πονταρω τελικα τα αφησα (ατρομητος, αστερας, οφη, Χ2 παναιτωλικος). Τον Πλατανια δεν τον απεφυγα βεβαια, αλλα εκει ειχα παρει το -0.25, οποτε δεν πονεσε πολυ.

Θα σχολιαζω καθε φορα τις επιλογες μου και θα ανανεωνω το ταμειο. Θετω αρχικη καβα τις 2000 μοναδες. Καθε 1/10 θα αντιπροσωπευει 10 μοναδες.

Οποτε εχουμε και λεμε...

----------------------------------------------------------------------------------------------
    Πλατανιας - Βεροια, Πλατανιας -0.25 @ 1.75, 60 μοναδες bet

Ο Πλατανιας μπηκε αρκετα καλα και καταφερε να παει στο ημιχρονο με ενα 2-0. Το στοιχημα αυτο χαθηκε για δυο λογους. Πρωτον και κυριοτερο οτι ο Πλατανιας χαλαρωσε, μεγα λαθος. Δευτερο γιατι ο keeper της Βεροιας εκανε πολυ καλη εμφανιση (τρομερη αποκρουση στο 83, δειτε την http://www.novasports.gr/MCPostGame....&mc_id=1523657 ). Η Βεροια εδειξε καποια καλα στοιχεια με τους ακραιους της και εν τελει νομιζω οτι δικαιως πηρε την ισοπαλια αφου ο Πλατανιας δεν καταφερε να κανει το 3-1.

Αποτέλεσμα : Πλατανιας - Βεροια 2:2, -30 μοναδες

-----------------------------------------------------------------------------------------------

ΟΦΗ - Πανιωνιος, Under 2 @ 2.04, 40 μοναδες bet

Το ματς εδω πηγε οπως ακριβως το περιμενα. Ο Πανιωνιος κλειστηκε με διπλη αμυνα ζωνης και ο ΟΦΗ εδειξε την αδυναμια του στη δημιουργια φασεων. Ειχε καποιες καλες στιγμες αλλα οχι την κλασσικη ευκαιρια. Η κοκκινη στο 70+ εκανε τον Πανιωνιο να κλειστει ακομα παραπανω. Οριακα ισως να μπορουσε να κερδισει ο ΟΦΗ 1-0 αλλα με Νιμανι και ανετοιμους παιχτες που να πας.

Αποτελεσμα : ΟΦΗ - Πανιωνιος 0:0, +41,6 μοναδες

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Αρχικό Ταμείο : 2000 μον.
    Τρέχον Ταμείο : 2011,6 μον.
    Κέρδος : +11,6 μον.
    Staked : 100 μον.
    Yield : +11,60 %
    Picks : 2

Infobeto Tipster
    Achievements:

Level
    15
    Thanks (Given)
    0
    Thanks (Received)
    0
    Likes (Given)
    693
    Likes (Received)
    1028
    Dislikes (Given)
    0
    Dislikes (Received)
    0

Επιστρεφω με την 2η αγωνιστικη. Μεσοβδομαδα ΠΑΟΚ και Ατρομητος ειχαν ευρωπαϊκες υποχρεωσεις. Ο ΠΑΟΚ πηρε ενα πολυ καλο αποτελεσμα, χρειαζεται ομως μια τουλαχιστον αναλογη εμφανιση στην Τουμπα. Ο Ατρομητος εχασε 1-3 εντος και πολυ δυσκολα θα το γυρισει στην Ολλανδια.

Στα ματς...

Παναιτωλικος - ΠΑΟΚ
    Ο Παναιτωλικος εκανε ασχημη εμφανιση με τον Παναθηναϊκο. Βεβαια εγω θα του προσαψω πολλα ελαφρυντικα. Πολλες απουσιες παιχτων, πεναλτι στο 3' (επιδρα πολυ ασχημα στη ψυχολογια και σε αντιθεση εκανε τους παιχτες του ΠΑΟ να μην εχουν αγχος απο νωρις) και στη συνεχεια και αποβολη. Στο ματς αυτο ο Παναιτωλικος εχει και παλι απουσιες αλλα τουλαχιστον εχει και επιστροφες 3 βασικων. Σε αδειο γηπεδο το ματς αφου Παναιτωλικος εχει τιμωρια εδρας απο περσι.
    Ο ΠΑΟΚ μετα το μεγαλο αποτελεσμα στη Γερμανια και με ενα απο τα ιστορικοτερα ματς του συλλογου να ερχεται αυτην την Τριτη στη Τουμπα καλειται να προσγειωθει και να προσαρμοστει αποτομα στα δεδομενα του ματς με τον Παναιτωλικο. Μπορει να το καταφερει ; Σιγουρα ο προπονητης μπορει να περασει τη σωστη ψυχολογια για αυτην την κατασταση αλλα δε ξερω κατα ποσο μπορουν οι παιχτες να ειναι πληρως συγκεντρωμενοι. Σε θεμα ποιοτητας ροστερ ο ΠΑΟΚ υπερεχει.
    Το αφηνω στην ακρη το παιχνιδι αλλα αν επρεπε να παιξω κατι αυτο θα ηταν το διπλο που βρισκεται στο ικανοποιητικο 2.00.

Βεροια - ΟΦΗ
    Πρεπει να παραδεχτω οτι ειχα κανει λαθος εκτιμηση για τη Βεροια στο ματς απεναντι στον Πλατανια. Η ομαδα επαιξε καλα και δεν εδειξε οτι ειναι το μεγαλυτερο φαβορι για υποβιβασμο, τουλαχιστον αν αυτο μπορει να κριθει απο μια αγωνιστικη. Σημερα εχει και 3 σημαντικες προσθηκες, παιχτες που στερηθηκε στο προηγουμενο ματς γιατι δεν ηταν ετοιμα τα δελτια τους.
    Ο ΟΦΗ ηταν ακριβως οπως τον περιμενα. Υπαρχει σοβαρο προβλημα μπροστα. Ο κοσμος στο ματς με τον Πανιωνιο εδωσε το παρον (8.000) αλλα πολυ φοβαμαι οτι δυσκολα εν τελει θα δουνε αυτα που περιμενουν φετος απο την ομαδα τους.
    Το ματς στοιχηματικα ειναι δυσκολο να το προσεγγισω. Ισως στο Χ.

Πανιωνιος - Παναθηναϊκος
    Ο Παναθηναϊκος νικησε 2-0 τον Παναιτωλικο αλλα μονο καλα δεν επαιξε. Ακομα και οταν ο Παναιτωλικος εμεινε με 10 παιχτες δεν μπορω να πω οτι ο Παναθηναϊκος εκανε κατι τρομερο. Προφανως και η ομαδα ειναι ακομα ανετοιμη και οι παιχτες δεν εχουν δεσει μεταξυ τους.
    Με λιγα λογια ειχα σκοπο να κοντραρω τον Παναθηναϊκο, ελα ομως που παιζει με τον Πανιωνιο για τον οποιο δεν εχω και την καλυτερη γνωμη. Ο Πανιωνιος παιζοντας full αμυνα πηρε το 0-0 στον ΟΦΗ και τον 1 βαθμο. Τωρα δινει το πρωτο ματς στο γηπεδο του. Βλεπω μια θεληση και πιστη απο τους παιχτες για καλο αποτελεσμα. Επιστρεφει και ο Μενδρινος που εχασε οπως εχασε το πρωτο ματς. Καλα ολα αυτα αλλα δε ξερω κατα ποσο μπορουν οι παιχτες του Πανιωνιου. Σκεφτομαι σοβαρα το +0.25 και θα αποφασισω εντος της μερας αν θα το παιξω ή οχι.

Αρης - Καλλονη
    Το πιο καθαρο σημειο της αγωνιστικης ειναι για μενα το Χ2 της Καλλονης. Οι νεοφωτιστοι εχουν δειξει πολυ καλη εικονα. Τοσο στα φιλικα οσο και στο πρωτο ματς "εντος" εδρας με τον Ολυμπιακο. Μου αρεσει αρκετα η Καλλονη με τον Ολυμπιακο γιατι το ειδα το παιχνιδι. Αμυντικα ηταν μια χαρα στημενη και κρατουσε το 0-0 σχετικα ευκολα. Επιθετικα δεν εκανε κατι βεβαια αλλα υπηρχαν ενεργειες 2-3 παιχτων της που μου εδειξε οτι υπαρχει ποιοτητα στην ομαδα. Εν τελει βεβαια εχασε 0-1 δεχομενη γκολ απο στημενη φαση. Μπορουσε να δεχτει και 2ο, μπορουσε βεβαια και να ισοφαρισει. Οπως και να χει η συνολικη εικονα της Καλλονης ηταν αρκετα καλη.
    Παμε στον Αρη τωρα. Ο Χατζινικολαου φαινεται οτι θα ειναι ο πρωτος προπονητης που θα αποχαιρετησει φετος. Η γκρινια στους οπαδους του Αρη αρχισε μετα την 1η αγωνιστικη και την ηττα με 2-1 απο τον Απολλωνα Σμυρνης. Γνωμη μου ειναι οτι κακως υπαρχει τοσο μεγαλη πιεση, κατηγορειται κυριως ο coach για τις επιλογες του. Προσωπικα βλεπω εναν Αρη με αρκετα χαμηλη ποιοτητα στο ροστερ του, αγωνιστικα ανετοιμους παιχτες που θα χρειαστουν καιρο να δεσουν. Το ματς με την Καλλονη το βλεπουν στη Θεσσαλονικη σαν τελικο οσο παραλογο και αν ακουγεται αυτο. Νικη ή απολυση προπονητη. Νομιζω οτι τοση πιεση για αποτελεσμα δε βοηθα μια ομαδα με νεαρους παιχτες οπως ο Αρης.
    Οπως και να χει δε φτανει να θες ενα αποτελεσμα, πρεπει να μπορεις κιολας. Θεωρω οτι και οι δυο ομαδες θελουν εξισου πολυ το αποτελεσμα την Κυριακη. Η Καλλονη ομως τη δεδομενη στιγμη μπορει να το διεκδικησει πολυ καλυτερα απ' οτι μου χει δειξει. Επιλογη το +0.5 στο 1.82.

Γιαννενα - Σμυρνη
    Μπασκετικη ευστοχια στα Γιαννενα αφου οτι εριχναν στο ματς με τον Αστερα εγραφε. 3-3 το τελικο αποτελεσμα με 4 τελικες για τα Γιαννενα. Ο Αστερας ανεβηκε πολυ απο το 60 και μετα και πιεσε αφου τα Γιαννενα καθησαν πισω προσπαθωντας να κρατησουν το σκορ. Εν τελει αρκεστηκαν στο Χ. Υπαρχει γκρινια για τον keeper Βελλιδη και την κακη αποδοση του. Παραπονα για το συγκεκριμενο τερματοφυλακα υπηρχαν και περσι που επαιζε στον Αρη, οχι μονο για την αποδοση του αλλα και τη προσωπικοτητα του. Κατα τα αλλα βλεπω οτι τα Γιαννενα προσεγγιζουν προσεχτικα το παιχνιδι και μαλλον παει για κλειστο παιχνιδι.
    Ο Απολλων ξεκινησε με νικη στην επιστροφη του στην 1η κατηγορια. Δεν εκανε κατι ιδιαιτερο αλλα καταφερε να σκοραρει στις ευκαιριες του και να περιορισει ευκολα τον Αρη. Για τον επαναληπτικο η λογικη λεει να πανε προσεχτικα και να παρουν κανα Χ.
    Το γηπεδο ειναι κλασσικα σε κακη κατασταση και οι ομαδες θα παιξουν κλειστα. Για καλο under το κοβω.

Πλατανιας - Αστερα Τριπολης
    Μου ναι δυσκολο να προσεγγισω στοιχηματικα το ματς. Ο Πλατανιας εδειξε ελλειψη σοβαροτητας στο πρωτο παιχνιδι και ο Αστερας εδειξε οτι δυσκολα θα ειναι η περσινη ομαδα, ποιοτικα ομως μαλλον υπερτερει του Πλατανια δε ξερω κατα ποσο ομως ειναι αρκετο αυτο για ανεραισει το πλεονεκτημα της εδρας που εχει η κρητικη ομαδα. Επισης διαβασα καποια ρεπορταζ που κανουν λογο για ενδεχομενα προβληματα μεταξυ Τσιωλη - Διοικησης. Μπορει να ειναι και παραμυθια αλλα εγω το αναφερω. Το ματς περιμενα να ανοιξει στο 0/0, που αυτο και εγινε. Δικαιο το line και ετσι το αφηνω.

Ξανθη - Πανθρακικος
    Εχουμε και το el θρακικο αυτην την αγωνιστικη. Καλυτερη η εμφανιση του Πανθρακικου απ οτι περιμενα. Κακη εμφανιση της Ξανθης που αμυντικα ηταν οκ αλλα επιθετικα δεν καταφερε να κανει τιποτα. Σημαντικη η απουσια του Ντιε στη Ξανθη, σημαντικη και αυτη του Σαρακατσανου στον Πανθρακικο. Στο -0.5 το line, και εδω δικαιο μου φαινεται οποτε το αφηνω στην ακρη.

Ολυμπιακος - Ατρομητος
    Αυτην την αγωνιστικη ηθελα να πονταρω Ατρομητο. Καλη ομαδα που γκελαρε πρωτη αγωνιστικη και εχασε μεσοβδομαδα ενω επαιξε καλουτσικα. Για μενα κατι τετοια ειναι συνθως auto-call οπως λενε και στο ποκερ. Αλλα εδω παιζει στο Καραϊσκακη με τον Ολυμπιακο. Οπως και να το κανουμε δεν παει ευκολα το χερι στην κοντρα ασχετως της ασχημης εικονας που εχει δειξει μεχρι τωρα ο Ολυμπιακος. Εν ολιγοις, no bet και εδω.

Εργοτελης - Λεβαδειακος
    Ο Εργοτελης επαιξε αρκετα καλυτερα απ οτι περιμενα και μαλλον ηταν η ευχαριστη εκπληξη της πρωτης αγωνιστικης. Φαινεται πως εχουν γινει πολυ καλες μεταγραφικες επιλογες. Μπαμ-μπαμ και Μπαντιμπαγκα εδειξαν καλα στοιχεια και οπως ειδα και σε δηλωσεις παιχτων του Ατρομητου και οι ιδιοι ειπαν οτι δεν ηξεραν καποιους παιχτες που τελικα ηταν καλοι και εκαναν την διαφορα. Δεν αναφερθηκαν ονομαστικα αλλα νομιζω οτι αυτους εννοουσαν. Ο Λεβαδειακος δεν εδειξε κατι ιδιαιτερο αν και ειχε μια υπεροχη στο ματς με τον Πανθρακικο. Τελικο 2-2. Στην Κρητη νομιζω οτι θα παραταχτει για το αποτελεσμα. Προσωπικα μου αρεσε ο Εργοτελης και σκεφτομουν να τον πονταρω αυτην την αγωνιστικη, εν τελει ομως θα το αφησω αφου τα δειγματα ειναι λιγα ακομα και η ομαδα ισως να μην ειναι οσο καλη εδειξε την 1η αγωνιστικη.

Επιλογες...

Αρης - Καλλονη, Καλλονη Χ2 @ 1.85, 60 μοναδες bet

Γιαννενα - Σμυρνη, Under 2 @ 1.95, 40 μοναδες bet

-------

Τρέχον Ταμείο : 2011,6 μον.
    Κέρδος : +11,6 μον.
    Staked : 100 μον.
    Yield : +11,60 %
    Picks : 2
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη JohniosBet : 24-08-2013 στις 14:14
    Likes kosdpthess, Ertzan liked this post

Infobeto Tipster
    Achievements:

Level
    15
    Thanks (Given)
    0
    Thanks (Received)
    0
    Likes (Given)
    693
    Likes (Received)
    1028
    Dislikes (Given)
    0
    Dislikes (Received)
    0

Το Εργοτελης - Λεβαδειακος μενει για να ολοκληρωθει και η 2η αγωνιστικη. Αρκετα ενδιαφεροντα αποτελεσματα που για μενα ενισχυουν μια αποψη που εχω σχηματισει για μερικες ομαδες απο την 1η αγωνιστικη. Συγκεκριμενα, ο ΠΑΟΚ φετος εχει και παλι προφανες προβλημα στη δημιουργια παιχνιδιου και στερειται λυσεων στην αμυνα. Ο Παναθηναϊκος δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο και πολυ κακως αφησα να παει χαμενο αυτο το +0.25 του Πανιωνιου. Ο Παναιτωλικος θα παιξει καλη μπαλα στην εδρα του. Ο ΟΦΗ ειναι σε αρκετα ασχημη κατασταση αφου φανηκε να εχει με τη Βεροια και αρκετα αμυντικα θεματα περα απο το μεγαλο προβλημα που εμφανιζει μπροστα ενω η Βεροια προς το παρον εχει παιξει μια χαρα και στις 2 αγωνιστικες και με διαψευδει πληρως που την περιμενα να πεφτει ευκολα. H Ξανθη ναι μεν νικησε αλλα μπαινει και αυτη στην κατηγορια με τις ομαδες που εχουν επιθετικο προβλημα. Κερδισε τις εντυπωσεις ο Αστερας Τριπολης αφου παιζοντας απο το 10' με 10 παιχτες καταφερε οχι μονο να ισοφαρησει αλλα και να διεκδικησει το παιχνιδι επι ισοις οροις. Αρκετα καλη εικονα μου αφησε και ο Ατρομητος που εδειξε για αλλη μια φορα οτι υπαρχει ποιοτητα στο ροστερ ασχετως του οτι τελικα δεν πηρε κατι απο το ματς με τον Ολυμπιακο.
    Το αλλο Σ-Κ-Δ εχουμε την 3η αγωνιστικη και μετα ακολουθει διακοπη 2 εβδομαδων για διεθνη ματς. Λεω απο τωρα οτι με μια πρωτη ματια μου αρεσουν αρκετα σημεια την αλλη αγωνιστικη, περιμενω και τις αποδοσεις.

Στα παιχνιδια που πονταριστηκαν τωρα...

---------------------------------------------------

Αρης - Καλλονη, Καλλονη Χ2 @ 1.85, 60 μοναδες bet

Δεν μπορεσε ο Αρης να απαντησει στο γκολ που εβαλε νωρις η Καλλονη. Πιεσε, ειχε κατοχη αλλα οπως εχω πει η ποιοτητα μπροστα ειναι απουσα. Αντιθετως η Καλλονη εχει ενα Leozinho που μπορει να κανει τη διαφορα οταν χρειαστει και ως ενα σημειο την εκανε σημερα. Το 0-2 ηθρε στο 93' και επισφραγησε την επικρατηση της Καλλονης που εχοντας σκοραρει απο νωρις μπορεσε ευκολα να κανει το παιχνιδι της, δηλαδη να αμυνθει και να παιξει στην κοντρα. Τα πραγματα για τον Αρη δυσκολευουν πολυ αφου φαινεται πως η ομαδα περναει δυσκολες στιγμες σε ολους τους τομεις. Αγωνιστικα δεν βρικσεται ευκολα, η πιεση εντεινεται και η αμφισβητηση στον coach μεγαλωνει.

Αποτελεσμα : Αρης - Καλλονη 0:2, +51 μοναδες

----------------------------------------------------

ΠΑΣ Γιαννενα - Απολλων Σμυρνης

Δεν περιμενα τοσο μεγαλη διαφορα μεταξυ των δυο ομαδων. Ο ΠΑΣ πραγματικα εκανε οτι ηθελε και ο Απολλων φαινοταν να τα χει χαμενα. Απολυτικο αφεντικο στο πρωτο ημιχρονο ο ΠΑΣ πηγε στα αποδυτηρια με το 2-0. Στο δευτερο ημιχρονο ειχε και παλι τον ελεγχο αλλα δεν ηταν τοσο καταιγηστικος. Ο Απολλων δεν καταφερε σε κανενα σημειο να κλεισει καλα τους διαδρομους για αυτο και οι παιχτες του ΠΑΣ εκαναν τοσο πολλες τελικες. Πρεπει να παραδεχτω οτι εδω ειχα την τυχη με το μερος μου αφου ο ΠΑΣ θα μπορουσε ευκολα να ειχε πετυχει 3 γκολ στο πρωτο ημιχρονο, ή εστω θα μπορουσε στο δευτερο να μπει ενα γκολ απο οποιαδηποτε ομαδα. Αυτο βεβαια δεν εγινε και ετσι εμεινε το 2-0. Το συμπερασμα μου απο εδω ειναι οτι τελικα ο ΠΑΣ μαλλον καλα θα τα παει και φετος και οτι ο Απολλων ειναι αρκετα αδυναμη ομαδα. Εξαλλου και στο πρωτο ματς με τον Αρη δεν επαιξε ιδιαιτερα καλα, παρολο που νικησε.

Αποτελεσμα : ΠΑΣ Γιαννενα - Απολλων Σμυρνης 2:0, +0 μοναδες

------------------------------------------------------

Τρέχον Ταμείο : 2062,6 μον.
    Κέρδος : +62,6 μον.
    Staked : 200 μον.
    Yield : +31,30 %
    Picks : 4
    Likes gavrilos, Ertzan, animusbet liked this post

Infobeto Tipster
    Achievements:

Level
    15
    Thanks (Given)
    0
    Thanks (Received)
    0
    Likes (Given)
    693
    Likes (Received)
    1028
    Dislikes (Given)
    0
    Dislikes (Received)
    0

Και ο πρωτος που αποχωρει ειναι ο Στεβανοβιτς της Βεροιας!

Πραγματικα οτι να ναι, αλλα Ελλαδα εισαι, ολα γινονται. Δηλαδη μια Βεροια, που ξεκινησε πολυ καλα και επαιξε και αρκετα καλη μπαλα ειναι και η πρωτη ομαδα που αλλαζει προπονητη. Τα ρεπορταζ λενε οτι ο Στεβανοβιτς δηλωσε οτι θα φυγει μετα το ματς με τον Παναθηναϊκο οποιοδηποτε και αν ειναι το αποτελεσμα. Η αιτια οτι δεν εισακουστηκαν οι προτασεις που ειχε για καποιες μεταγραφες παιχτων και του φερανε αλλους χωρις να τον ρωτησουν.
    Εν τελει η λυση της συνεργασιας εγινε σημερα και ετσι δεν θα ειναι καν στο ματς με τον Παναθηναϊκο. Διαβασα οτι εχει καποιες συζητησεις με μια ομαδα απο Τουρκια, τον κοβω να πηγαινει κατα κει και να παιρνει παρεα και κανα Μρντακοβιτς που μεχρι τωρα φαινεται να κανει καλη δουλεια στη Βεροια.

Στην ουσια τωρα, το ασιατικο +1 της Βεροιας στον Παναθηναϊκο που σκεφτομουν και το βλεπα ζεστα μαλλον θα παει πασο για αυτον τον χαζο λογο...

Infobeto Tipster
    Achievements:

Level
    15
    Thanks (Given)
    0
    Thanks (Received)
    0
    Likes (Given)
    693
    Likes (Received)
    1028
    Dislikes (Given)
    0
    Dislikes (Received)
    0

3η αγωνιστικη και μετα διακοπη. Ο Στεβανοβιτς ανοιξε το χορο μεσοβδομαδα και πιστευω οτι ενας ακομα θα ακολουθησει μετα την 3η αγωνιστικη. Ειναι και καταλληλη στιγμη, υπο την εννοια οτι υπαρχη διακοπη 2 εβδομαδων οποτε θα υπαρχει και αρκετος καιρος για ανασυνταξη.

Εχουμε και λεμε...

Καλλονη - ΠΑΣ Γιαννενα
    Παιχνιδι που παει πολυ στο Χ μου φαινεται εδω. Η Καλλονη εχει δειξει πολυ αξιολογα στοιχεια τις 2 πρωτες αγωνιστικες, αγωνιζεται βεβαια ομως για ακομα μια φορα στο ΟΑΚΑ και οχι στη φυσικη της εδρα. Τα Γιαννενα τα ειδα με τον Απολλων και ηταν λες και επαιζε η Barcelona. 16 τελικες νομιζω ηταν ο τελικος ο απολογισμος της ομαδας και η δικαιοτατη νικη με 2-0. Βεβαια σε αυτο συνεσφαιρε και η εικονα του Απολλων, που ηταν τουλαχιστον κακη. Αν επαιζα κατι θα ηταν κανα ψιλο στην ισοπαλια, αλλα δεν με θυμαμαι να εχω παιξει ποτε αγωνιστικο Χ και δε σκοπευω να ξεκινησω τωρα.

Ξανθη - Εργοτελης
    Δεν εχω να πω πολλα εδω. Μετρια εικονα η Ξανθη, καλυτερη απο του αναμενομενου η εικονα του Εργοτελη. Το line στο 0.5 και ενδεχομενως να υπαρχει εδω αξια στην κοντρα. Θα το σκεφτω περισσοτερο και θα αποφασησω αυριο.

Παναθηναϊκος - Βεροια
    Αν δεν ειχαμε αλλαγη προπονητη θα πηγαινε σιγουρα στην κοντρα εδω, ειδικα στο 1 που ανοιξε το line ηταν δωρο. Τωρα και αλλαγη προπονητη ειχαμε και εχει αλλαξει και το line. Και εγω προφανως βλεπω λιγοτερα ζεστα το σημειο. Θα δω τι θα κανω εν τελει, ισως παω πιο ρισκαδορικα στο Χ2.

Αστερας Τριπολης - Απολλων Σμυρνης
    Ηρθε η ωρα για την πρωτη νικη του Αστερα. Τα εχει ολα με το μερος του. Καλυτερη ομαδα, καλυτερη κατασταση (4 επισημα ματς εναντι 2) και θεληση για την πρωτη νικη. Για μενα ο Αστερας θα επρεπε να εχει τουλαχιστον 4 βαθμους αυτη τη στιγμη και οχι 2. Ο Απολλων απο την αλλη μαλλον θα επρεπε να εχει 1 και οχι 3. Δεν ειναι καλη ομαδα, δεν εχει δεσει και απλα η νικη την πρωτη αγωνιστικη εμποδισε το να γινουν φαναιρες καποιες χτυπητες αδυναμιες. Με τα Γιαννενα η εικονα ηταν πολυ ασχημη και δε ξερω πως θα καταφερει να σταθει απεναντι στον Αστερα που θα κυνηγησει αρκετα την νικη.

Ατρομητος - Αρης
    Εδω τα πραγματα πρεπει να ξεκαθαρισουν λιγο οσον αφορα την μερα διεξαγωγης του ματς. Οποια και να ειναι βεβαια εμενα δεν αλλαζει η αποφαση μου να πονταρω τον Ατρομητο. Οταν ελεγα οτι θα εχουμε ακομα μια αποχωρηση προπονητη, αναφερομουν στον Χατζινοκολαου του Αρη. Δε νομιζω οτι αυτος ο Αρης που εχουμε τις 2 πρωτες αγωνιστικες μπορει να διεκδικησει κατι απο τον Ατρομητο που θελει και μπορει να παρει τη νικη. Συμφωνα με οσα εχω δει και απο τις 2 ομαδες τις αγωνιστικες αυτες ο Ατρομητος βρισκεται σε αρκετα καλυτερη κατασταση και το γεγονος του οτι δεν εχει παρει νικη ακομα κανει τους παιχτες του να θελουν να χτυπησουν πιο πολυ το ματς. Δεν με ενδιαφερει η ενδεχομενη κουραση που μπορει να υπαρχει απο το παιχνιδι με την Alkmaar, αφου ακολουθουν "διακοπες" δυο εβδομαδων και οι παιχτες θα τα δωσουν ολα τωρα. Ελπιζω να μην εχουν επηρεαστει πολυ αρνητικα απο τον αποκλεισμο και οπως αυτος ηρθε, γιατι αξιζαν να περασουν στους ομιλους. Στο στρατοπεδο του Αρη τα πραγματα ειναι παρα πολυ δυσκολα. Νομιζω οτι εχει γινει πολυ κακος σχεδιασμος της ομαδας, τουλαχιστον αυτο φαινεται στην εναρξη. Νομιζω πως δε μπορει να παρει κατι στο Περιστερι.

Πανθρακικος - Παναιτωλικος
    Καλυτερα στοιχεια ο Παναιτωλικος, νομιζω οτι βρισκεται σε καλυτερη κατασταση. Απο την αλλη ο Πανθρακικος στην εδρα του και ταυτοχρονα το πρωτο ματς εντος. Στις 2 πρωτες αγωνιστικες εκτος με Λεβαδειακο και Ξανθη τα πηγε συμπαθητικα. Παω πασο εδω.

ΠΑΟΚ - Πανιωνιος
    Αποκλεισμος απο τη Schalke μεσοβδομαδα. Τωρα στροφη στο πρωταθλημα. Θα πληρωσει τα σπασμενα ο Πανιωνιος ή θα δουμε για αλλη μια φορα τον ΠΑΟΚ να δυσκολευεται και να μη μπορει να δημιουργησει ; Who knows... Τωρα με κατι Νινηδες παντως που λενε οτι θα φερουν δεν γινεται να πας μπροστα. Στο 1.25 το line, δηλαδη για να κερδισεις θες 2 γκολ διαφορα. Ουτε στην κοντρα παω ευκολα. No bet και δω.

Λεβαδειακος - Ολυμπιακος
    Και εδω στο 1.25 με το φιλικο σωματειο ο Ολυμπιακος. Και το 0-1 3 βαθμους δινει, και το 0-3 επισης. Δε θα εμπλακω σε κατι εδω.

ΟΦΗ - Πλατανιας
    Εδω υπαρχει σημειο και αυτο ειναι το Χ2. Το πονταρισμα δεν ειναι τοσο υπερ του Πλατανια, οσο κατα του ΟΦΗ. Δεν εχει δειξει εντελως τιποτα η ομαδα του ΟΦΗ και τωρα λειπει και ο Κουτσιανικουλης. Θα ξεκινησει λογικα ο Γκαλετι, αλλα ανθρωπος στα 35 του με μεταμοσχευση νεφρου ποσο να αντεξει ; Απλα δε μου γεμιζει το ματι ο ΟΦΗ ως τωρα και δε ξερω πως θα τα καταφερει να αλλαξει αυτην την εικονα. Το ματς ειναι πολυ σημαντικο και για τον Δερμιτζακη που σιγουρα θα καταλαβαινει οτι τριτο σερι στραπατσο βαζει και αυτον σε περιπετειες. Ο Πλατανιας δεν εχει δειξει και τιποτα ιδιαιτερο να πουμε την αληθεια αλλα νομιζω οτι αυτον τον ΟΦΗ που ειδα στις 2 πρωτες αγωνιστικες μπορει να τον παιξει στα ισια. Το +0.5 του Πλατανια ανοιξε στο value 1.82 αλλα αυτο δεν υπαρχει πλεον. Θα το σκεφτω λιγο για το τι ακριβως θα παιξω σε αυτο το ματς και θα συμπληρωσω αυριο-μεθαυριο.

Τις επιλογες θα τις βαλω σε λιγο...

υ.γ. σορρυ για τα ορθογραφικα αλλα το εγραψα λιγο βιαστικα...
    Likes Ertzan, gavrilos liked this post

Infobeto Tipster
    Achievements:

Level
    15
    Thanks (Given)
    0
    Thanks (Received)
    0
    Likes (Given)
    693
    Likes (Received)
    1028
    Dislikes (Given)
    0
    Dislikes (Received)
    0

Επιλογες

Αστερας Τριπολης - Απολλων Σμυρνης, Αστερας -1 (asian) @ 2.16, 40 μοναδες bet

Ατρομητος - Αρης, Ατρομητος -1 (asian) @ 2.22, 40 μοναδες bet

Δυαδα : Αστερας + Ατρομητος @ 2.60, 30 μοναδες bet

Τρέχον Ταμείο : 2062,6 μον.
    Κέρδος : +62,6 μον.
    Staked : 200 μον.
    Yield : +31,30 %
    Picks : 4
    Likes Ertzan liked this post

ΝΕΟΣΥΛΛΕΚΤΟΣ
    Level completed: 81%, Points required for next Level: 97
    Overall activity: 3,0%
    Achievements:
    10 ημέρες εγγεγραμμένος

Περιοχή
    Βολος
    Level
    5
    Thanks (Given)
    3
    Thanks (Received)
    0
    Likes (Given)
    101
    Likes (Received)
    120
    Dislikes (Given)
    0
    Dislikes (Received)
    0

Για τον αγωνα της Καλλονης, μεσα στο @ stoiximan λεει οτι θα γινει στο Σταδιο της Φυλης. Ισχυει? Α, ναι ξερουμε σε τι κατασταση βρισκεται ο αγωνιστικος χωρος?
    Ευχαριστω

Infobeto Tipster
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 1.354
    Overall activity: 43,0%
    Achievements:

Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Level
    17
    Thanks (Given)
    80
    Thanks (Received)
    112
    Likes (Given)
    2958
    Likes (Received)
    2878
    Dislikes (Given)
    10
    Dislikes (Received)
    18

Εμενα μου εχει καρφωθει ο ασσος στο ΟΦΗ-Πλατανιας. Απο οτι ξερω στην Κρητη τις θελουν ολες τις ομαδες πανω και ισως πεσει κανα μοιρασμα βαθμων μεταξυ τους.
    Likes Ertzan liked this post

Juve, storia di un grande amore

"Celtic jerseys are not for second best, it won't shrink to fit an inferior player." Jock Stein

The last time man lived in a world without war was 2925 BC.

Against modern football
    Love the game, Hate the business

http://monoaspromaura.blogspot.gr/

FENER ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑΝΑΤΟΥ
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 3.832
    Overall activity: 51,0%
    Awards:
    Βραβείο Μηνυμάτων

Περιοχή
    ΟΠΟΥ Η FENER ΕΚΕΙ
    Level
    55
    Thanks (Given)
    54
    Thanks (Received)
    187
    Likes (Given)
    7985
    Likes (Received)
    13892
    Dislikes (Given)
    20
    Dislikes (Received)
    18

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kosdpthess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα μου εχει καρφωθει ο ασσος στο ΟΦΗ-Πλατανιας. Απο οτι ξερω στην Κρητη τις θελουν ολες τις ομαδες πανω και ισως πεσει κανα μοιρασμα βαθμων μεταξυ τους.
    Πέρυσι ήρθε το διπλό φέτος γιατί όχι άσσος τώρα και διπλό αν χρειαστεί στον επόμενο καλή ιδέαΠαρακαλούμε κάντε εγγραφή για να δειτε τις φωτογραφίες του μηνύματος
    Κάποιος Κάποτε Είπε:

"Η ζωή είναι σύντομη, λίγο όνειρο, λίγη αγάπη κι έπειτα Καλημέρα"
    "Η ζωή είναι μάταιη, λίγο μίσος, λίγη ελπίδα κι έπειτα καληνύχτα"

Κατα τύχη γεννήθηκα

Υποχρεωτικά Ζω
    Τώρα καταλαβαίνω γιατί
    έκλαιγα όταν γεννήθηκα

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν 1 χρήστης/ες που πλοηγούνται σ' αυτό το θέμα. (0 μέλος/η και 1 επισκέπτης/ες)

Παρόμοια Θέματα

1. Superleague Under 3.5
    By arsenikos in forum Συστήματα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-2012, 22:46
  2. SUPERLEAGUE 14:30
    By fiestastyle in forum Goal-Mania
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-2009, 19:46
  3. sure bet superleague
    By lilis in forum Πονηρές Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 6